Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Bilinmeyen Özellikleri

Samsung’un Galaxy S7 ve S7 Edge telefonlarının bilinmeyen en gizli özelliklerini, pil ömrünü uzatma ve Samsung S7 ve S7 Edge hakkında ipuçlarını yazdık. Telefonunuzu daha etkili ve verimli kullanmanın yolları.

Tek El Modu

Samsung s7, 5.1 ekran boyutu ile tek elle kullanmak için oldukça uygun. Fakat Samsung s7 Edge’nin 5.5 inçlik ekran boyutu tek elle kullanmak biraz zor olabilir. Neyse ki; bu özellik yardımımıza yetişiyor. Ya da her iki telefon için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Bunun için; S7 veya S7 Edge telefonunuzun Ayarlar –) Gelişmiş Özellikler gidin. Burada”Tek elle işlem” ayarını bulacaksınız.

Galax S7’nin Ekranına Daha Fazla Kısayol Ekleyin

Çok sayıda favori uygulamanız ve widget’ınız varsa ve bunları da tek ekrana sığdırmak istiyorsanız, ekran ızgaranı kullanarak sığdırabilirsiniz. Bunu yapmak için ekran üzerinde parmağınızı basılı tutun ve ekran ızgarası seçeneğine dokunun.

Vrsayılan ayar olarak 4 x4 ekran ızgarası gelir ve en fazla 16 kısayol koyabilirsiniz. Bunun yerine 5 x5’i seçerek en fazla 25 kısayol ekleyin. 5 x 5’i seçtikten sonra “Uygula” diyerek çıkın ve kısayollarınızı ekrana eklemeye başlayın.

Galaxy S7 Edge ile Tek Batarya ile Daha Uzun Oyun Oynayın

S7 ve S7 Edge ile oyun oynarken pilinizin hızlı bitmesini istemiyorsanız telefonda entegre edilmiş olarak gelen Game Launcher (Oyun Başlatıcı)’ın Save Power (Güç Tasarrufu) modunu deneyin.

Uygulamalarınızın bulunduğu klasörden simgeye dokunun. Buradan Game Launcher’ı seçin. Ardından uygulamaların en altında güç modları seçeneğine dokunun. Burada seçim yapabileceğiniz 3 mod seçeneği vardır.

Youtube’a Yüklemek İçin Oyunları Kaydedin

Game Launcher aynı zamanda Galaxy S7 ve veya S7 Edge’de oynadığınız oyunları ekstra bir uygulama indirmeden Game Launcher sayesinde kaydedebilirsiniz.

Galaxy S7’de Aynı Anda İki Uygulama Nasıl Kullanılır?

İnternette bir şeylere bakarken bir yandan da Youtube’da bir şeyler mi izlemek istiyorsun o zaman Galaxy S7’nin Çoklu Ekran Modu tam sana göre.

Bunun için Galaxy S7’nin ekranının altındaki En Son Uygulamalar düğmesine dokunun ve açık uygulamalrınızın çoğunu görürsünüz. Burada alt alta dikdörtgen şeklinde ki simgeye dokunun ve ekranın yarısını kaplayacak şekilde açılır. Diğer yarıda başka bir uygulama listesi görürsünüz. Buradan başka bir uygulamaya  dokunarak ekranda iki uygulamayı aynı anda kullanmış olursunuz.

Pilin Aşırı Isınmasını ve Hasar Görmesini Önlemek İçin Galaxy S7’deki Hızlı Şarj Özelliğini Kapatın

Galaxy s7 ve S7 Edge, Samsung’un Adapte edilmiş olarak gelen Hızlı Şarj özelliğini destekliyor. Bu da Samsung’un Şarj aleti ile telefonu şarj etmenin daha hızlı olacağı anlamına geliyor. Ancak, genellikle biz gece yatarken telefonumuzun şarjda bıraktığımız için bu telefonumuz için zararlı olabilir. Bunu önlemek için;

Ayarlar –) Pil –) Hızlı Şarj Kablosu ayarını bulacaksınız. Buradan kapatın.

Hızlı Arama

Hızlı Arama, aramak istediğiniz kişinin adını ana düğmeye basılı tutarken söyleyerek hızlı bir arama yapmanızı sağlar. Bunu etkinleştirmek veya kapatmak için; Ayarlar –) Gelişmiş Özellikler — ) Galaxy Labs‘a giderek Hızlı aramayı açık / kapalı konumuna getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7’deki Jest Özelliklerini Açma ve Kapatma

Galaxy S7’nin Ayarlar –) Gelişmiş Özellikler gidin. Buradan “Jestler” kısmını bulacaksınız.

Jestler ile neler yapılabilir. Örneğin ekranın kenarından elinizi sağdan sola kaydırarak ekrana fotoğrafı alabilirsiniz. Ayrıca, S7’de kişinin iletişim bilgilerini görüntülerken kulağınıza telefonu yaklaştırarak kişiyi arayabilirsiniz. Daha da önemlisi telefonunuzu ekran üzerine çevirerek gelen aramaları kapatabilirsiniz.

 

Sizde telefonunuzda fark ettiğiniz güzel özellikleri yoruma atın tüm Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcıları faydalansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir