Fortnite Battle Royale Unsupported OS Hatası ve Çözümü

Epic games tarafıdnan piyasya sürülen ve PUBG ile benzer mekaniklere sahip olan Fortnite Battle Royale‘yi bilgisayarımıza kurarken karşılaştığımız bu hata nedir ve bu hatayı nasıl çözeceğiz, bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Hatanın adından da alaşılacağı üzere işletim sisteminizin oyunu desteklememesi halinde bu hata ile karşılaşıyoruz. Desteklenmeyen işletim sistemi diyerek zaten kendini yeterince açıklıyor. Peki neden böyle bir hata alıyoruz ?

Fortnite Battle Royale‘nin sistem gereksinimlerine baktığımızda gerekli Windows sürümünün en az Windows 7 olması ve 64 bit olması gerektiğini görüyoruz. Ancak Windows Vista veya XP oyunu çalıştırabilmektedir ancak performans açısından Windows 7 ile aynı kapasiteye sahip değildir.

Öyleyse hatayı nasıl çözerim ?

Bu hatanın temel nedeni işletim sisteminizin 32 bit olmasından kaynaklanıyor. Eğer donanımlarınız el veriyorsa format atarak 64 bitlik bir işletim sistemi kurabilir ve bu hatanın önüne geçebilirsiniz.

  Fortnite: Battle Royale Fps Arttırma Rehberi

İşlemcim 32 bit olmasına rağmen 64 bit işletim sistemi kurabilir miyim ?

Eğer böyle bir sorununuz varsa elbette kurabilirsiniz. Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın. 64 bit kursanız bile donanımlarınız oyunu destekliyor mu ona bakın. Bu oyun minimum grafikler için bile 4 GB ram istiyor. Siz eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz doğal olarak maksimum 3 GB Ram miktarına sahipsiniz demektir. Eğer takviye yapmayı düşünmüyorsanız, 64 bit kurup oyunu yüklediğinizde de performans sorunları başınızı ağrıtabilir.

Eğer donanımlarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağı yönünde sorunlarınız varsa Fortnite Battle Royale Sistem Gereksinimleri sayfamızda sorularınızı bize sorabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Unsupported OS hatası ve çözümü bu şekilde. Kafanıza takılan başkaca sorular varsa yorum atarak bize sorabilirsiniz.

Sizin için seçtiklerimiz..

Bu yazıya 8 yorum yapılmış

 1. selım dedi ki:

  x82 bıt wındows 10 hıne olmuyo

 2. Ahmed dedi ki:

  2 gb ramle bu oyunu indirebilir miyim çok istiyorum

 3. furkan dedi ki:

  4 gb ram .1 gb ekran kartı GT710. işlemci intel core duo e4600. 32 biti 64 bit yapsam oyun açılırmı kaszarmı

 4. samet dedi ki:

  abi 32bitte nasıl 64 bit yapıcaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir