Fortnite Battle Royale: Tuzaklar ve Özellikleri

Bugün solo oynayanların vazgeçilmezi olan tuzakları ve bu tuzakların özelliklerini sizlere anlatacağız. Oyunda birbirinden farklı 6 tuzak yer alıyor ve her birinin farklı kullanım mantığı var.  Bazıları tekil hedeflere zarar verirken bazıları ise toplu hedeflere zarar verebiliyor.

Tuzaklar Nasıl Kurulur ?

Tuzakların kurulumu ile oyunda yer alan yapıların kurulumu arasında hiç bir fark yok. Sadece tuzaklara kurarken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus var o kadar.

  1. F5 tuşunu kullanarak kurmak istediğimiz tuzağı seçiyoruz.
  2. Yere nişan alıyoruz.
  3. Eğer kırmızı renkli ise bu tuzağı o alana inşa edemezsiniz anlamına geliyor.
  4. Eğer kırmızıdan maviye dönerse sol tıklayarak o alana inşa edebilirsiniz.

Tuzak Kurarken Dikkat!

  • Tuzağınızı görülebilir, açık alanlara kurmayın.
  • Tuzaklarınızı çoğunlukla kapı diplerine, bina girişlerine kurun.
  • Tuzaklar size ve takım arkadaşlarınıza zarar vermez, üzerine basabilirsiniz.

Ancak bilmenizi istediğim bir nokta var, bazı tuzaklar mesela Retractable Floor Spikes gibi tuzaklar, üzerinde dost ve düşman üniteler aynı anda olduğunda çalışmıyor. Bu yüzden rakibiniz ile aynı tuzağın üstüne basmayın. Siz nasıl olsa tuzağa basınca ölecek deyip, rahatlıkla üzerinde gezinebilirsiniz ancak o tuzak çalışmaz… (based on true story)

Tuzak Türleri ve Özellikleri

1- Retractable Floor Spikes

Zemine kurulan bir tuzaktır. Düşman ünite üzerinden geçtiği anda tetiklenir. Size veya takım arkadaşlarınıza zarar vermez.

Bu tuzağı genellikle kapı diplerine veya kıyıda köşede yer alan ganimetlerin altına kurun. Düşman oyuncu ile aynı anda üzerine basmayın. Aksi halde çalışmaz.

2- Ceiling Zapper

Tavana yerleştirilen bir tuzaktır. Size ve takım arkadaşlarınıza zarar vermez.

Genellikle nadir bulunan silahların üzerine yerleştirilir. Bazı oyuncular kapı diplerine de yerleştirebilir. O yüzden kapısı açık olan binalara girerken ve nadir bir silah bulduğunuzda biraz dikkatli olun. (Ben kapıyı da kapatıyorum gerçi siz her türlü dikkatli olun.)

Bu tuzak altından duran kişiye elektrikli şoku ile ciddi miktarda hasar verir. Hasarı sadece tek bir kişiye verir. Silah ile yok edilebilir.

3- Wall Dynamo

Duvara yerleştirilen bir silahtır. Size ve takım arkadaşlarınıza zarar vermez.

Duvara yerleştirilir, yakından geçen kimselere elektrik şoku verir. Kapı diplerine veya nadir bulunan hazinelerin yakınlarına kurabilirsiniz. Filmlerde duymaya alışık olduğumuz türden elektrik sesleri çıkardığı için düşmanlar tarafından fark edilebilir.

4- Jump Pad Directional

Daha fazla yukarı zıplamanızı sağlar. Sadece dikey bir zıplama değil yönünüze bağlı olarak sizi yukarı fırlatır ve eğik bir doğrultuda hareket etmenizi sağlar.

Sadece düşmanlar değil sizde ve takım arkadaşlarınızda kullanabilir. Zıpladıktan sonra indiğinizde hasar almazsınız.

5- Jump Pad Up

Sizi ve takım arkadaşlarınızı ve diğer oyuncuları dikey düzlemde uçurur. Fazla da bir olayı yok.

Evet arkadaşlar oyunda yer alan tuzaklar bu kadar. Eğer güncelleme ile yeni tuzaklar gelirse yine eklerim. Herkese iyi oyunlar.

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir