Fortnite: Battle Royale Steam’a Ne Zaman Gelecek ?

Epic Games’in geçtiğimiz Temmuz ayında erken erişime açtığı Fortnite için geliştirdiği bu mod daha çıktığı ilk günde Steam üzerinde yer almadığı halde yüz binlerce oyuncuya ulaştı. Playerunknowns Battlegrounds‘a rakip olarak gelen bu yeni modun en güzel yanı ise tamamiyle ücretsiz olması.

Fortnite: Battle Royale oynayış açısından neredeyse PUBG ile aynı mekaniklere sahip, bir nevi son zamanlarda benzerini yaşadığımız Overwatch – Paladins benzeri bir ilişkiyi Pubg ile Fortnite arasında görüyoruz.

Hatta bu durum geçen hafta gündeme geldiğinde Pubg’nin geliştiricisi olan Bluehole’nin genel başkan yardımcısı Chang Han Kim endişeli olduklarını belirtmiş ve Epic Games’in yeni modun tanıtımını yaparken Pubg’yi referans göstermesini de doğru bulmadığını ifade etmişti.

Peki asıl meseleye gelirsek Epic Games ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü bu yeni modu Steam üzerinde yayınlayacak mı ? Şuan için Epic Games’in yaptığı herhangi bir açıklama yok üstelik yayımcılığını yaptığı diğer oyunlara baktığımızda Shadow Complex dışında Steam’a çıkardığı pek fazla oyun da yok.

Epic Games, oyunlarını yıllardır kendi platformunda, kendi istemcisi üzerinden oyunculara açıyor. Sadece istisnai durumlarda Steam üzerinde oyunlarını yayınlıyor. Açıkçası benim görüşüm Fortnite için olmasa da Fortnite’nin ücretsiz modu Battle Royale’i Steama çıkarabilir.

Eğer Pubg ile rekabet etmek istiyorsa kendi platformu üzerinde yeterince oyuncuya ulaşamayacaktır. Çünkü Steam gerçekten büyük bir oyuncu kitlesine sahip, Epic Games eğer bu kitleye doğrudan ulaşmak istiyorsa bir istisna da Battle Royal için yapmak zorunda.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ? İlerleyen günlerde Steam raflarında dolaşırken karşımızda Battle Royale modunu görebilme ihtimalimiz var mı ?

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bu yazıya bir yorum yapılmış

  1. DABBE dedi ki:

    O kadar şey oldu ve artık Amerika’nın en çok oynanan oyunu oldu dünyada deliler gibi oynanan bir oyun artık Steam’e çıkmasına gerek yoktu zaten çıkmadıda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir