Fortnite Battle Royale: İyileştirme ve Zırh İksiri

Fortnite Battle Royale oyununda yer alan destek itemlerini burada bulabilirsiniz. Oyunda 1.7 güncellemesi ile birlikte iki farklı türde iyileştirme ve bir tane de zırh itemi yer alıyor. Yeni güncellemeler ile bu eklemeler olursa yine buraya ekleyeceğiz.

Sağlık Bandajları (Bandage)

Eğer can değeriniz düşükse bu bandajları kullanarak kendinizi iyileştirebilirsiniz. Kullanım süresi 5 saniyedir. Bu nedenle kullanmadan önce kendinizi korumaya almanız gerekiyor.

Çevrenizde yer alan binalardan birine saklanabilirsiniz, eğer çatışmanın içindeyseniz yapı malzemelerinizi kullanarak etrafınıza duvar örebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz duruma göre hareket etmeniz gerekiyor.

Bir bandaj 15 can değeri iyileştiriyor. Ancak bandajları kullanarak sadece %75’e kadar canınızı doldurabiliyorsunuz. %75’ten sonra kullanmanıza izin vermiyor. Daha fazlası için İlk yardım çantası (med kit) kullanmanız gerekiyor.

İlk Yardım Çantası (Med Kit)

Bandajlara oranla daha nadir bulunan iyileştirme eşyasıdır. Bir kullanım ile can değerinizin tamamını doldurur.

Ancak kullanım süresi bandajlardan iki kat daha fazladır, toplam 10 saniye sürmektedir. Bu yüzden ilk yardım çantasını kullanırken daha fazla dikkatli olmanız gerekiyor. Etrafınıza ördüğünüz bariyer dahi sizi kurtarmayabilir. Bu nedenle mutlaka kendinizi sağlama almanız lazım.

Genellikle ganimet sandıklarının içinden çıkar. Bu yüzden sandık çıkan bölgeleri iyi bilmeniz gerekiyor. Bandajlar aynı cephaneler gibi haritanın her yerinde yer alırken ilk yardım çantaları sayıca azdır. Ganimet sandığı çıkan alanlar hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan Fortnite Battle Royale Haritasındaki Bütün Alanlar ve Özellikleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Zırh İksiri (Shield Potion)

Zırh iksirleri canınıza ek olarak size savunma bonusu verir. Saldırı aldığınızda önce mevcut zırhınız eksilir, daha sonra canınız azalmaya başlar.

Bir zırh iksiri 50 zırh değeri sağlar. Aynı anda en fazla iki tane kullanabilirsiniz, yani zırh değeriniz en fazla 100 olabilir. Ateş aldığınızda önce bu zırh değerleri azalır, bittiğinde ise can değeriniz azalır.

Kullanım süresi bandajlarda olduğu gibi 5 saniyedir. İlk yardım çantasına göre az olsa da yine de kendinizi korumaya almanız gerekiyor. Çevrenizde yer alan binalardan birine saklanabilirsiniz, eğer çatışmanın içindeyseniz yapı malzemelerinizi kullanarak etrafınıza duvar örebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz duruma göre hareket etmeniz gerekiyor.

Zırh iksirleri çok önemlidir. Fortnite Battle Royale’nin hayatta kalma oyunu olduğunu hatırlatalım. Bu oyunda herkes sizin düşmanınız, her an her yerden saldırı alabilirsiniz, pusuya düşürülebilirsiniz. O yüzden fırtınanın gözüne girmeden önce olabildiğince item toplamalı ve hazırlıklı olmalısınız.

Zırh iksirleri genellikle hazine sandıklarından çıkar. Bu yüzden sandık çıkan bölgeleri iyi bilmeniz gerekiyor. Ganimet sandığı çıkan alanlar hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan Fortnite Battle Royale Haritasındaki Bütün Alanlar ve Özellikleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir