Fortnite Battle Royale Daha İlk Günden Rekor Kırdı!

Epic Games tarafından piyasaya sürülen, Playerunknowns Battlegrounds tarzı çok oyunculu bir oyun olan Fortnite Battle Royale, daha ilk günden rekor kırdı! Epic Games tarafından paylaşılan rakamlara göre oyun ilk 24 saatinde bir milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Üstelik oyun şuan sadece Epic Games’in kendi oyun istemcisinde yer alıyor. Steam veya benzeri herhangi bir oyun mağazasında yer almadığı halde bir günde bu kadar büyük bir rakama ulaşması gerçekten hayret verici.

PUBG alternatifi olması ve ücretsiz olması oyunu gerçekten büyük popülariteye ulaştırmıştı, Epic Games şuan bu popülerliğin fazlasıyla yararını görüyor. Görünen o ki Pubg geliştiricileri Battle Royale hakkında endişelenmek konusunda haklılarmış..

Bilmeyenler için geçen hafta PUBG’nin geliştiricisi olan firma Bluehole’den bir yetkili, ücretsiz olarak piyasaya sürülen Fortnite Battle Royale konusunda endeşeli olduklarını söylemişti. Hatta Epic Games’in kendileriyle hiç irtibat kurmadan PUBG’yi referans alan söylemlerde bulunmasını da doğru bulmadıklarını dile getirmişlerdi.

Evet, konsept olarak bakarsak Battle Royale,  PUBG ile büyük benzerlikler içeriyor, oynanış mekaniklerinden tutun, haritalar, silahlar arasında benzerlikler var. Ancak aynı konu Overwatch temel alınarak hazırlanan Paladins içinde söz konusu olmuştu.. Umarız Epic Games’in telif veya benzeri konularda başı ağrımaz.

Peki Battle Royale hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Fortnite için çıkarılan bu yeni oyun modu gerçekten bu başarısını hak ediyor mu ?

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir