Fortnite Battle Royale 3.7 Milyon Oyuncu Sayısına Ulaştı!

Epic Games geçtiğimiz gün twitter üzerinde yaptığı bir paylaşım ile Pazar günü 3.7 milyon oyuncu sayısına ulaştığını duyurdu. Üstelik anlık 525 bin oyuncu sayısına da ulaşarak yeni bir rekor daha kırdı!

Her geçen gün daha da popüler bir hale gelen Fortnite’nin Battle Royale modu daha çıktığı ilk gün büyük bir rekora imza atmış ve ilk 24 saatinde bir milyon oyuncuya ulaşmıştı.

Oyunun Playersunknowns Battlegrounds ile aynı mekaniklere sahip olması ve tamemen ücretsiz olması nedeniyle oyuncular tarafından ilgi odağı haline gelmiş ve kısa sürede adını duyurmuştu.

Battle Royale steam veya origins gibi büyük platformlarda yer almadığı halde, sadece Epic Games’in kendi sitesi ve istemcisi üzerinden milyonlarca oyuncuya ulaştı.

Epic Games, buna rağmen geçtiğimiz Pazar günü twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımla günlük 3.7 milyon, anlıksa 525 bin oyuncu sayısına ulaştığını bildirerek yeni bir rekora imza attığını duyurdu. İşte o tweet;

PCU = Peak Concurrent Users: Anlık kullanıcı sayısı

DAU = Daily Active Users: Günlük kullanıcı sayısı

Bu başarısından dolayı Epic Games’i kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Eğer sende oynamak istiyorsan  Fortnite Battle Royale nasıl indirilir ve kurulur yazımızı inceleyerek, oyunu bilgisayarına yükleyebilirsin. Ama ondan önce bilgisayarının kaldırdığından emin ol! Aksi halde yaklaşık 12 GB lık veriyi boşa indirmiş olursun. O yüzden oyunu indirmeden önce Battle Royale sistem gereksinimlerine mutlaka göz atın.

Fortnite Battle Royale hakkında gelişmeler şimdilik bu kadar. Yeni gelişmeler olduğunda yine buradan size duyuracağız. Herkese iyi oyunlar.

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir