Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatası ve Çözümü

Bugün, Fortnite Battle Royale kurulumu sırasında karşımıza çıkan bu hatayı nasıl çözeceğimizi anlatacağız. Hatayı almamızın nedeni microsoft redistributable c++ paketlerinin eksiksiz olarak bilgisayarımızda bulunmamasından kaynaklanıyor.

Bu paketleri inidirip başarılı bir şekilde kurduğunuz takdirde oyunu sorunsuz bir şekilde kurabilir veya başlatabilirsiniz.

Peki bu paketleri nereden indireceğiz ve kurucağız ?

İki farklı şekilde bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. İster manuel olarak bütün microsoft redistributable c++ paketlerini Microsoftun kendi sitesinden indirebilir ve kurabilir veya 3. parti yazılımları kullanarak otomatik bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Manuel olarak indirme

Öncelikle burada vermiş olduğumuz link üzerinden Microsoftun resmi sitesine gidiyoruz ve bilgisayarımızda eksik olan microsoft redistributable c++ paketlerini indiriyoruz.  (Doğrudan bu paketler için ayrılmış bir bölüm olmadığı için arama sonuçlarından tespit etmenzi gerekiyor, veya doğrudan google üzerinde paket tarihlerine göre aratarak da indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.)

Bilgisayarımızda hangi paketlerin eksik olduğunu nasıl anlarız ? Denetim masasına gidin ve Programlar > Programlar ve Özellikleri menüsüne gelin. Burada bilgisarınızda kurulu bulunan bütün programları ve üçüncü parti yazılımları görebilirsiniz. Aşağı doğru inerek bilgisayarınızda kurulu bulunan microsoft redistributable c++ paketlerini görebilirsiniz. (microsoft redistributable c++ 2008 vs.)

Paketlerin kurulumunu nasıl yaparız ? Paketlerin kurulumu oldukça koladır. Zaten exe uzantılı bir uygulama şeklinde iniyor. Uygulamayı çalıştırın ve next, next deyin, kurulum tamamlanacaktır.

Otomatik olarak indirme

İster yukarıdaki yöntemle zahmetli bir şekilde manuel olarak indirebilirsiniz, isterse de size söyleyeceğim programla otomatik olarak da indirebilirsiniz.

Daha öne duymuş olabilirsiniz, Iobit tarafından geliştirilen Driver Booster adlı bir program var ve bu program bilgisayarımızda yer alan bütün sürücü ve oyun bileşenlerini tarıyor ve eksik olanları indiriyor. Genellikle format attıktan sonra ben bu programı kullanıyorum bütün driverları tek tek indirmek yerine size de tavsiye ederim.

Bu programı kullanarak bilgisayarınızda eksik olan microsoft redistributable c++ paketlerini tespit edebilir ve inirebilirsiniz. Hatta bilgisayarınızda eksik olan diğer oyun bileşenlerini indirebilir, güncel olmayan sürücülerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Programı buradaki link üzerinden indirebilirsiniz, kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Ayrıca anlatmaya gerek duymuyorum.

Fortnite Battle Royale 0xc000007b Hatasının çözümü bu şekilde. Kafanıza takılan başka noktalar varsa yorum atarak bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bu yazıya 3 yorum yapılmış

  1. Kerem dedi ki:

    Kafama takılan tek nokta çözümün hiç bir işe yaramaması..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir