Facebook Teması Kolayca Nasıl Değiştirilir ?

Facebook temanızı sadece bir kaç adımda değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ? Yapmanız gereken sadece tarayıcınız için geliştirilmiş bir eklenti kurmak ve kullanmak istediğiniz temayı seçmek. Hepsi bu kadar! Aşağıda Facebook temanızı kolayca nasıl değiştireceğinizi anlattık.

Öncelikle belirtelim, bu işlemi hem Firefox hemde Google Chrome üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bahsettiğimiz eklenti hem Chrome’nin uygulama mağazası olan “webstore” hemde Firefox’un eklenti merkezi olan “addons.mozilla üzerinde yer alıyor.

Facebook Teması Nasıl Değiştirilir ?

Öncelikle aşağıda verilen linkler üzerinden Stylish eklentisi indiriyoruz. İndirdikten sonra kendisi otomatik olarak tarayıcınıza kurulacaktır, ek bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Zaten kurulum tamamlandıktan sonra tarayıcınızın sağ üst bölmesinde “Stylish” ikonunu görebilirsiniz.

Google Chrome için indirin.

Mozilla Firefox için indirin.

Eklentiyi indirdikten sonra buradaki link üzerinden User Styles sitesine gidiyoruz ve beğendiğimiz Facebook temasını seçiyoruz. Daha sonra resimde olduğu gibi “Install Style” butonuna tıklıyoruz ve temamızı indiriyoruz. Tema indirildikten sonra yine hiç bir şey yapmanıza gerek kalmıyor  kendisi otomatik olarak kuruluyor.

Ancak bir temayı indirmeden önce mutlaka bu temanın güncel olduğundan emin olun! Çünkü gerek tarayıcı güncellemeleri gerekse de facebook güncellemeleri nedeniyle güncelleme desteği kesilmiş bir çok tema site üzerinde yer alıyor. (İşin garibi bu temalar tüm bu hatalarına rağmen günlük yüzlerce kez dahi indirilebiliyorlar!)

İndirdiğiniz bu temaları görüntülemek, düzenlemek, devre dışı bırakmak istiyorsanız, ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Stylish” ikonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından açılan pencere de Facebook üzerinde etkin olan temaları görebilir ve bunları devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.

Ayrıca eklentiyi üzerinde değişikler yapmak, sahip olduğunuz aktif veya pasif bütün temaları görüntülemek için Taraycınızın köşesinde yer alan Stylish ikonuna sağ tıklayarak “Seçenekler” diyebilirsiniz.

İşte facebook temanızı değiştirmek bu kadar kolay. Nasıl Facebook artık daha caf caflı gözüküyor öyle değil mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir