Et İşareti “@” Nasıl Yapılır? Neden Çalışmaz Sorunu Çözümü?

Bilgisayarda çokça karşımıza çıkan ilginç bir şekilde de adına et işareti denen “@” işaret. Aslında adı kuyruklu a‘dır.  Genellikle mail adreslerinde kullanılan Facebook, İnstagram gibi sosyal paylaşım ağlarında ise birini etiketlememize yarayan bu et işareti arada çalışmaz. Bunu ya internette et işareti diye arttırıp kopyala-yapıştır yaparız. Veya bunun çözümünü ararız. Size burada et işaretini hem kopyalamanıza hem de bu işareti nasıl yapacağınızı yazdık. İkisi de bizde başka yerde aramayın. Bir şey satıyormuş gibi oldu ama her neyse konumuza dönelim.

1. Et İşareti “@” Nasıl Yapılır?

  • Et işaretinin en kolay yöntemi Klavyedeki ALT GR + Q tuşuna basmaktır. ( İlk önce ALT GR sonra da Q tuşuna basınız.İlk önce q tuşuna basarsanız işareti koyamazsınız.) ALT GR tuşuna ALT tuşu ile karıştırmayın.

2. Et İşareti Çalışmıyor.

Eğer ALT GR + Q tuşlarına bastığınızda et işareti yerine farklı bir şey oluyorsa veya bir dosya açılıyorsa. O dosyanın kısayolunu ALT GR + Q olarak atanmış demektir. Açılan dosyanın kısayolunu değiştirirseniz et işaretini tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Açılan dosyanın kısayol tuşunu değiştirmek için dosyaya veya programa Sağ tıklayın — ) Özellikler –) Kısayol  gidin. Buradan kısayol tuşunu değiştirin. Artık et işaretini kullanabilirsiniz.

3. Tuşlar Çalışmıyor Olabilir

Son olarak ALT GR veya Q tuşunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bazen tuşlara da tam basılmıyor olabilir.

Herhangi bir sorunla karşılarsınız sorunuzu yorum kısmına yazınız.

Sizin için seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir