Day of Infamy Bu Hafta Sonu Ücretsiz!

New World Interactive tarafından 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülen Day of Infamy  bu hafta sonu ücretsiz olarak Steam üzerinden oynanabilecek. 

İkinci dünya savaşını konu alan Day of Infamy yakın zamanda çıkış yapması beklenen Call of Duty World War II ile aynı konsepte sahip. Hatta yukarıdaki videoya bakarsanız dönem silahları ve çevre unsurları başarılı bir biçimde işlendiğini görüyoruz.

Oyun sadece çok oyunculu versiyona ve bu versiyon için hazırlanan taktiksel oynanışı ön plana çıkaran oyun modlarına sahiptir. Oyuncular birinci şahsın perspektifinden ikinci dünya savaşındaki bir askeri oynamaktadır.

Oyunda iki tür oyun modu vardır. Çevrim içi mücadele modunda oyucular her biri 16 oyuncuya kadar ulaşan takımlarda birbiri ile mücadele etmektedir.

Diğer mod ise kooperatif oynayışı desteklemektedir. Oyuncular aynı takımda yer alırken, düşman askerler yapay zeka tarafından kontrol edilmektedir.

Oyunun diğer savaş oyunlarından farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü bu oyunda yaşamakta ölmekte tek bir kurşuna bakıyor. Tek bir kurşunda ölüyorsunuz, ancak diğer dalga başlamadan önce doğabiliyorsunuz.

Oyunda kimisi destek kimisi de saldırı sınıflarından oluşan toplamda 9 sınıf asker vardır. Oyuncular bu sınıflardan istediğini seçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir