CS:GO Fatal Error Hatası (Kesin Çözüm)

Merhaba arkadaşlar, bugün CS:GO açılışında karşılaştığımız “Fatal Error failed to connect to local steam client process” hatasını yani kısaca klasik cs go fatal error hatasını çözeceğimizi anlatacağız. Ancak ondan önce şu noktaya değinelim, bu hata tek bir soruna bağlı olarak kaynaklanmıyor. Yani herhangi bir eksiklik, sorun bu hatanın oluşmasına neden olmuş olabilir. Hatta windows 7 işletim sistemi olanlarda ve korsan oynayanlarda bu hata oranla daha çok görülmektedir.

Oyun dosyalarınız zarar görmüş olabilir, steam’da bir sıkıntı olabilir güncelleme geldiği halde kendini update etmemiş olabilir. Özellikle bu husus sadece CS:GO da değil diğer bir çok oyunda da benzer hatalara neden olmaktadır. Dolayısı ile burada size tek bir yöntemden bahsetmeyeceğiz. O yüzden aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız ve tek tek kontrol etmeniz gerekiyor.

Steam İstemcisini Güncelleyin

Steam her açıldığında otomatik olarak sunucularına bağlanır ve güncelleme olup olmadığını kontrol eder. Eğer güncelleme varsa zaten masaüstünde indirilen dosyaların olduğunu görürsünüz. Ancak bu sırada meydana gelen bir hata nedeniyle Steam güncellenemediyse bu güncellemeye bağlı olan oyunlarda hata verebilir. Özellikle CS:GO için saat başı hile üretildiği için düzenli olarak her gün VAC güncellemeleri yapılmaktadır ve güncel olmayan steam istemcisi nedeniyle bu hata ile karşılaşmanız olağan bir durum.

Bu nedenle steam istemcinizi manuel olarak güncellemeniz gerekmektedir. Bu işlemi aşağıda olduğu gibi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Steam arayüzünü açın.
 • Sağ üst bölümde yer alan ‘Steam Güncellemelerini Denetle‘ seçeneğine tıklayın.

Steam güncellendikten sonra oyuna girin ve kontrol edin. Ancak herhangi bir güncelleme olmazsa veya ‘steam isteminiz güncel sürümdür‘ mesajı verirse ne yapacağız ?

 • Steamdan çıkış yapın.
 • Görev Yöneticisini açın.
 • Burada 2. sekmede yer alan ‘Hizmetler‘ bölümüne tıklayın, steam ile ilgili olan uygulamaları kapatın. (steam.exe, steamwebhelper.exe vs.)
 • Tekrar steama giriş yapın

Bu adımdan sonra kesin olarak güncellenecektir. Ancak güncelleme gerçekleşmesine rağmen hata devam ediyorsa aşağıdaki adıma geçin.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Mesea bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kapatmamış olabilirsiniz, bu işleminiz nedeniyle oyun dosyalarınız zarar görmüş olabilir. İşte bu ve benzeri nedenler ile oyun dosyalarınız hasar görmüş ise Steam’ın bize sunduğu mükemmel bir seçenek olan oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemini gerçekleştireceğiz.

 • Steam arayüzünü açın.
 • Kütüphanede CS:GO’yu bulun, sağ tıklayarak özellikler seçeneğini seçin.
 • Açılan pencerede yerel dosyalar penceresine gelin.
 • Burada yer alan ‘Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula‘ seçeneğine tıklayın.

Öncelikle bir kaç dakika boyunca tarama işlemi gerçekleştirecektir ve eksik yada hatalı dosyalarınızı tespit edecektir. İşlem tamamlandıktan sonra ise bu dosyaları bilgisayarınıza indirecektir. Tamamlandıktan sonra oyuna girin ve kontrol edin hata hala devam ediyorsa aşağıdaki adıma geçin.

 • Steamı silerek yeniden yükleyin.

Hata hala devam ediyorsa son çare olarak;

 • CS:GO’yu silerek yeniden yükleyin.

Ancak 3. ve 4. adım neredeyse nadir vakalar. Sizde olan sorun %99 Steam istemcinizin güncelleme yapmamasından kaynaklanıyor. O yüzden ilk adımı dikkatli bir şekilde yerine getirin, hatanız düzelecektir. Eğer olur da düzelmezse devamındaki adımları uygulayın. CS GO ile ilgili başka bir sorununuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir