Call of Duty WW2’nin Çıkış Tarihi Konusunda Yeni Açıklama!

Bir konferans sırasında Blizzard ile bir araya gelen Activision “blockbuster” (yüksek hasılat getiren) oyunların performanslarını ve geleceği ile ilgili bir takım detaylar hakkında tartıştı. Bu konfreans sırasında Activision’un CEO’su Eric Hirshberg serinin yeni oyunu ile ilgili kendisine sorulan soruları da yanıtsız bırakmadı.

Bildiğiniz üzere İnfinite Warfare ile yatırımcılarını zor durumda bırakan Activison, yeni oyunda telafi sözü vermiş ve “back to the future” yaparak eski üsul bir Call of Duty oyunu yapacağı sözünü vermişti. Keza CoD hayranlarının yıllardır Activison’dan beklediği de bilim kurgu türünde yapılmış Infinite Warfare gibi oyunlar değil daha çok eski usul savaş mekaniklerini içeren Modern Warfare, WWI gibi oyunlardı..

Hirshberg, oyuncuların görüşlerini dile getirirken Infinite Warfare ile son yıllara oranla en çok aktif oyuncu sayısına ulaştıklarını söylemesine rağmen oyuncuların yinede oyunu olumlu karşılamadıklarını vurguladı. Gelecek yeni oyun ile oyuncuların beklentilerinin karşılanacağı mesajını verdi.

WW2 hakkında sorulan sorulara oyunun aslında tam zamanında çıkış yapacağını dile getiren Hirshberg, bu yıl düzenlenen E3 oyun konferansında multiplayer versiyonun oyuncular tarafından çok beğenildiğini aktardı.

Çıkış tarihi konusunda sorulan sorulara ise PC için henüz net bir tarih olmadığını ancak PS4 için oyunun multiplayer modu için 25 – 28 Ağustos tarihlerinde bir beta sürüm çıkarılacağını duyurdu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir