Black Desert Online At Yakalama ve Evcilleştirme Rehberi

At evcilleştirme Black Desert’in oyunculara sağladığı en güzel yeniliklerden biri. Eğer sıradan atları kullanmak istemiyor, daha yüksek seviye atları kullanmak istiyorsanız aşağıda sizin için güzel bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde, atı nasıl ve nerede yakalayacağınızı, atı nasıl evcilleştireceğinizi ve nasıl yetiştireceğinizi öğreneceksiniz.

Black Desert At Yakalama Yetiştirme Rehberi

Yapılması Gereken Hazırlıklar

1) 20 Level Olun!

At yakalamaya başlamadan önce 20 level olmanız gerekiyor.

2) Training seviyesini en az Beginner Level 5 yapın.

Eğer Training seviyesiniz Beginner level 5 değilse atları evcilleştiremezsiniz. Bu yüzden Velia’dan en kısa zamanda Traning seviyesini yükseltmeniz gerekiyor. Bu zamana kadar Velia’dan edindiğiniz eşekleri kullanabilirsiniz.

Traning seviyesine nasıl bakılır bilmiyorsanız, “P” tuşuna basın ve Professions yazan bölüme göz atın.

3) 20 – 30 k gümüş para biriktirin.

At yakalamaya başlamadan önce kıyıda köşede en az 20k gümüş biriktirdiğinizden emin. Belki bu rakam size fazla gelebilir ancak bir çok kişi atı ilk denemelerinde yakalayamaz. Gerçi bu sizden değil, oyunun sisteminden kaynaklı bir durum. Bu nedenle birden fazla evcilleştirme halatı almanız gerekiyor.

Ayrıca atınızı daha kolay evcilleştirmek için  Raw Sugar ve Mineral Water alabilir ve böylece Lump of Raw Sugar alabilirsiniz, bu şeker sayesinde atları daha kolay ele geçirebilirsiniz.

Evcilleştirme halatı “Capturing Rope” olarak geçiyor ve 1500 gümüşe satın alabiliyorsunuz. Lump of Raw Sugarı elde etmek için ise yukarıda da saydığım itemlere ihtiyacınız var. 1 Mineral Water + 10 Raw Sugarı kullanarak bir adet Lump of Raw Sugar elde edebilirsiniz, atın evcilleştirmeye olan direncini kırdığı için bizim için oldukça değerli bir item.

4) Uzak bölgelere gidin.

Bir at evcilleştirildikten sonra yerine yeni bir slotun gelmesi 2 saat sürüyor. Bu yüzden şehre yakın bölgelerde at bulma ihtimaliniz hayli düşebiliyor. Şehrin çevresinde saatler at aramak yerine uzak bir bölgeye gidip burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

At Yakalama Yerleri

Tüm hazırlıklarımızı yaptıktan sonra geldi sıra atı bulacağımız bölgeye. Aşağıda at yakalayabileceğiniz bölgeler gösterilmiştir. Bu bölgelere giderek şansınızı deneyebilirsiniz.

1) Heidel’in kuzeyi ve batısı

Diğer alanlara göre oldukça az at olsa da şansınızı deneyebilirsiniz.

2) Olvia’nın güneyi

Eğer heidel’de at bulamadıysanız ve diğer yerlere gitmeyi gözünüz kesmiyorsa hemen olivianın güneyindeki dağlık alanlara bakabilirsiniz. Heidel’e oranla daha fazla at var.

3) Glish’in güneyi
4) Dağların doğu yakaları
5) Calpheonun Güneydoğusu

Marni mağarasına giden yol ile çiftlik harebelerinin arasında kalan bölgede bolca vahşi at yer alıyor.

6) Epheria Limanının güneyi

At Evcilleştirme Rehberi

Yakalama halatını aldıktan ve Lump of Raw Sugar’ı hazırladıktan sonra atların sıklıkla ortaya çıktığı bölgelere geldik ve o da ne ! Karşımızda bir tane at bizi bekliyor, işte şimdi ne yapacağız ? Nasıl Mücadele edeceğiz ?

Önce halatımızı fırlatıyoruz, ancak mesafemizi çok iyi ayarlamamız gerekiyor, çok yakından veya çok uzaktan olmamalı. Halatı attıktan sonra atı yakaladıysak yavaşça ata doğru yaklaşıyoruz. Belli bir mesafe kat ettikten sonra at şaha kalkıyor. İşte bu sırada yön tuşlarından elimizi eteğimizi çekiyoruz. Sadece ama sadece “space” tuşuna basıyoruz.  Kırmızı bar yavaş yavaş dolmaya başlıyor, son anlarda biraz yavaş ilerlemeye başlıyor, burada kendinizi koyverip başka bir şey yapmayın space tuşuna basmaya devam edin.

Kırmızı bar dolduktan sonra bu sefer ata yaklaşıyoruz ve üzerine binerken mücadele etmemesi için ona bir kaç Lump of Raw Sugar veriyoruz. Eğer kafanız karıştıysa aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

Ancak belirtelim ki her vahşi at aynı tepkiyi vermiyor. Daha yüksek sınıflara ait olan atlar daha fazla direnç gösterebiliyor, yakaladıktan sonra elinizden kaçırabiliyorsunuz.

Vahşi Hayvan Sınıfları

Oyunda şuan 3 sınıf at yer alıyor ve yukarıda dediğimiz gibi her biri yakalama esnasında farklı tepkiler gösteriyor. Hangi at hangi tepkiyi veriyor anlamak için aşağıda yer alan at sınıflarına göz atabilirsiniz. Burada bütün atların nasıl direnç gösterdiğini yazmayacağız ancak tecrübeleriniz doğrultusunda at yakalarken hangi atın hangi sınıfa ait olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.

Evet at evcilleştirmek yukarıda olduğu gibi oldukça kolay. Sadece atı ararken biraz sıkıntı çekeceksiniz. Çünkü hem atların nadir çıkması hemde oyuncu sayısının fazla olmasından dolayı atlar kolay bulunmuyor. Keşke seyise bir madalyon götürerek at alabildiğimiz günlere dönsek, ne güzel olurdu değil mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir