Bincelerce Fortnite Battle Royale Oyuncusu Banlandı!

Epic Games tarafından piyasaya sürülen PUBG benzeri bir oyun ve tamamen ücretsiz olarak sunulan  Fortnite Battle Royale, daha ilk haftasında hilecilerin odağı oldu. Hileye karşı sert bir önlem alan Epic Games daha ilk haftadan binlerce oyuncuyu hile kullanımı nedeniyle banladığını açıkladı.

Oyunun ücretsiz olması ve son zamanlarda ücretli bir oyun olan PUBG’nin birebir alternatifi olması nedeniyle maddi gücü zayıf oyuncuların ilgi odağı olmuştu. Hatta Epic Games şuradaki haberde yaptığı açıklama ile ilk 24 saatte bir milyonun üstünde oyuncu sayısına ulaştığını açıklamıştı.

Hal böyle olunca hile üreticileri de gözünü Fortnite Battle Royale’ye çevirdi. Popüler hile platformları bir anda çılgınlar gibi Battle Royale hileleri ile dolmaya başladı. Hem ücretli hemde ücretsiz hileler üretildi. Dolayısı ile yeteneksiz oyuncular hack and slash moduna girebilmek için hileye başvurmaya başladılar.

Bir kaç gün içerisinde hile kullanıcılarının sayısının bir anda on binleri bulması üzerine Epic Games olaya el koyarak hile kullandığı tespit edilen on binlerce kullanıcının hesabını kapattığını açıkladı. Hatta hileye ve hilecilere karşı olduklarına dair kendi bloglarında şu haberi yayınladılar.

Fortnite Battle Royale gerçekten güzel ve eğlenceli bir oyun. Umarız Epic Games hile konusunda gayret göstermeye devam eder ve oyuncular bu konuda rahat bir nefes alabilirler.. Ancak oyunun ücretsiz olması nedeniyle yapılan atılan banların çok fazla caydırıcılığı olacağını malesef sanmıyoruz..

Fortnite Battle Royale Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir