“Bilgisayar Telefonu Görmüyor” Sorunu ve Çözümü

İphone’dan farklı olarak, Android telefonlarımızı basit bir USB kablosuyla bilgisayarımıza bağlayıp dosyalarımızı, uygulamalarımızı ve daha birçok bilgi ve belgeyi aktarabiliriz. Ancak bazen bilgisayar telefonu görmez okumaz taktığınızdan haberi bile olmaz. İşte bu tip sorunları nasıl aşacağınızı basit bir adımda yazdık. Uygularsanız işe yarayacaktır.

Bilgisayarım Android Telefonumu Tanımıyor

1- USB Kablosunu Değiştirin.

Çoğunlukla eski USB kablolarından dolayı böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bağlantı kablonuz şarj eder fakat bilgi aktarımı için artık kullanamayabilirsiniz.

2- Telefonda USB Hata Ayıklamayı Açın

USB Hata Ayıklama, Android telefonlarda bulunan güzel ve faydalı bir özelliktir. Bu özellik, USB kablosu ile bilgisayarınız ve Android telefonunuz arasında doğrudan bir bağlantı sağlar. Bu olmadan bilgisayarınız telefonunuzu tanımaz istediğiniz kadar oradan buradan program indirin. Sonuç başarısız olacaktır. Usb hata ayıklamayı açmak için; Ayarlar –>  Geliştirici Seçenekleri –>USB Hata Ayıklama

3- Telefonun Medya Aygıtı Olarak Bağlı Olduğundan Emin Olun

Her bir Android telefon ve tablet için iki ayrı bağlantı türü vardır. Genelde bilgisayara kablo ile bağlantı kurduğunuzda telefonunuzda uyarı gelir ve nasıl bağlanmak istersiniz veya bağlantı türünü gösterir. Buradan Dosya aktarımı MTP veya Kamera PTP bağlantısını seçin.

4- Bilgisayardaki Android USB Sürücüsünü Güncelleyin

Bilgisayarınızın Android telefonlarını tanımasını sağlayan küçücük bir programdır. Bilgisayarınızdaki bu sürücü eski ise okumayabilir bu yüzden güncellemeniz de fayda var.

  • Bunun için; telefonunuz bilgisayara bağlı iken bilgisayarınızdan aygıt yöneticisine gidin. Açılan ekranda Diğer aygıtları bulun ve telefonunuzun bağlı olduğunu göreceksiniz. Buradan sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle tıklayın.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir