Bilgisayar Ekranı Açılmıyor [Çözüldü]

Bir bilgisayarın ekran gelmiyor sorunun temel sorusu, bilgisayarın fiilen çalışıp monitör de yani ekranda bir şey göstermemesidir. Bilgisayarın kasasının çalıştığını duyuyorsunuz hatta fan seslerini de. Ancak bilgisayar ekranı açılmıyor sorunu baş gösterdi.

Bilgisayar ekran gelmiyor gibi bir soru da sorabilirsiniz. Böyle bir sorunun tek bir problemi olamaz o yüzden aşağıda sıraladığımız çözüm yollarını bir bir yapmanızı öneririz.

Bilgisayar Ekranı Açılmıyor Neden

Açılan Ancak Ekranı Gelmeyen Bilgisayarı Düzeltme Nasıl Yapılır?

Şimdi de bilgisayar ekranı neden açılmıyor bir bakalım.

  1. Bilgisayar ekranını kontrol et. Yani bilgisayarın monitörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol et. Önce kabloların düzgünce takıldığını kontrol sonra da bilgisayar ekranın kontrast ayarlarının en alt seviyede olup olmadığına da bakın. Bazen yanlışlıkla kontrast seviyesini sıfıra indirdiğimiz için ekranda bir şey görünmüyor. (:
  2. Diğer yöntem bilgisayarınızın güç düğmesine 3-5 sn basılı tutarak yeniden başlatmayı deneyin. Bilgisayarın başından uzun süreli kalktığınız ve açık durumda iken bilgisayar kendisini uyku moduna veya bekleme moduna alabilir bu da bilgisayarın çalışırken ekranın görünmemesinin nedenidir.
  3. Bilgisayarınızın içini temizledikten sonra bilgisayar ekranı gelmiyor sorunu ile karşılaştıysanız bilgisayar kasasındaki bir şeyleri tam oturtamamış olabilirsiniz. Örnek; RAM tam yerleştirilmediğinden böyle bir şey ortaya çıkar.(Genellikle bu sorun oluyor.) Yine ekran kartınızın da yuvasından çıkmış olması nedeniyle bir sorunla karşılaşırsınız.
  4. Bilgisayarınızdaki ve monitördeki tüm kabloları çıkarın ve tekrar takın.
  5. Bilgisayarınıza yeni bir donanım taktıktan sonra böyle bir sorun oluştuysa o donanımı çıkarın ve tekrar deneyin.

Sorununuzun giderilip giderilmediğini yazar mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir