Assassins’S Creed Origins’in Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Ubisoft’un merakla beklenen yeni oyunu Assassin’S Creed Origins’in çıkış tarihi belli oldu. İnternete düşen ilk fragmanı ile birlikte akıllarda yer alan Origins ne zaman çıkacak sorunun cevabı artık netlik kazandı.

Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun 27 Ekim 2017 tarihinde hem konsol hemde PC için çıkış yapacak. PC platformlarında sadece Windows için piyasaya sürülürken, konsol plaformlarında hem Xbox One hemde PS4 için piyasaya sürülecek.

Peki Assassin’S Creed serisinin onuncu oyunu olan Origins nasıl olacak ? Senaryosu neyi konu olacak ve oynanış mekanikleri açısından eklenen yeni unsurlar var mı ? Şimdi birazda oyunu inceleyelim.

Origins’in Konusu

Önceki oyunlarda daha çok yakın tarih üzerinde durulmuştu ve genel olarak oyunlar son 800 yıllık tarihte geçen olayları konu alıyordu. Ancak Origins bu konuda sınırları zorlayarak Antik Mısır dönemlerine kadar geriye gidiyor ve bu dönemde yaşayan Medjay adlı genç bir suikastçinin maceralarını anlatıyor.

Suikastçilik aslında Hasan Sabbah ile başlayan bir akım olduğu için o devirde suikastçi ne arıyor diye düşünebilirsiniz. Ancak bu bahsettiğiniz olay gerçek dünya için. Assassin’s Creed evreninde ilk suikastçiler Adem ve Havvadır.

Cennetin elmasını çalarak düzene ilk başkaldırıyı gerçekleştirmişler ve tarihteki ilk suikastçiler olmuşlardır. O yüzden o çağlarda suikastçi ne arıyor ? Kurgu hatası var diye düşünmeyin. Zaten söz konusu olan Ubisoft olduğu için kurgu hatalarından ziyade bol bol oyun hataları göreceksiniz bunun garantisini verebilirim 🙂

Kahramanımız Medjay ise bir suikastçi olarak atalarının izinden gidiyor ve tabi ki rahat durmayım o da düzene başkaldırıyor. Firavuna karşı büyük bir mücadeleye giriyor. Halkını kötülüklerden ve kendini Tanrı ilan edenlerden korumaya çalışıyor.

Aslında bu oyunda halk isyanı ve merkezi otoriteye karşı bir eylem görmemiz mümkün. Eğer böyle olursa Unity ile benzer bir konuya sahip olacak. Umarım bu benzerlik sadece kurguyla kalır, Unity’de yaşanan oyun hataları ve performans kaybına neden olan optimizasyon sorunlarını Origins ile yaşamayız.

Origins ile Gelen Yeni Özellikler

Origins ile birlikte gelen bir takım yeni oynanış mekanikleri var. Bu yenilikleri madde madde sıralamanın daha uygun olacağını düşünüyorum.

  • Oyuncular evcil bir hayvana yani evcil bir şahine sahip olacak, bu evcil şahinin gözünden bakabilecek. Suikast yapmak istediği alan hakkında bilgiler toplayabilecek.
  • Assassin’s Creed III ile birlikte gelen ağaçlara tırmanma özelliği bu oyunda da yer alıyor. Medjay sadece binalara değil, ağaçlara da tırmanabiliyor.
  • Oyuncular sadece dirileri değil, ölüleri de yağmalayabiliyor. Şüpheli hareketler gerçekleştirmeden rahat rahat para kasabilirsiniz.
  • Oyunda vahşi hayat sistemi yer alıyor. Ormanlar ve şehir dışında yer alan alanlarda kurt, ayı gibi vahşi hayvanlar yaşıyor. Etki alanına girdiğinizde doğrudan size saldırıyorlar.

Assassin’s Creed Origins’in çıkış tarihi, konusu ve oynanış mekanikleri bu şekilde. Eğer cinematiclerde anlatılanın yarısı kadar emek harcadılarsa oyun üzerinde oynanabilir. Gerçi AC fanları her halükarda oynayacaktır. Kast ettiğim huzur içinde, oyun sırasında kaba sözler sarf etmeden oynayabilmek. Umarım Ubisoft bu sefer başarır.

Peki siz yeni oyun hakkında ne düşünüyorsunuz, Ubisoft serinin yeni oyunu Origins ile bu sefer bizi şaşırtacak mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir