Kullandığınız Klavye Arapça Klavye’ye Nasıl Çevrilir?

Kullanmakta olduğunuz Q veya F klavyenizi arapça klavyeye çevirebilirsiniz. Arapça klavye almak için herhangi bir fırsatınız yoksa bu yazıyı okuyarak kullandığınız laptop, masaüstü klavyenizi Arapça klavyeye dönüştürebilirsiniz. Hem Q klavye olarak hem de Arapça klavye olarak aynı anda da kullanabilirsiniz.

Bilgisayarda arapça yazmak için bir internet sitesine girip yazıp kopyalamak tekrar bir yere yapıştırmakla uğraşmayın. Direkt olarak kendi klavyenizi arapça klavye olarak kullanın. Bu yazıyı okuyup klavyede arapça nasıl yazılır öğrenebilirsiniz. Sadece harfler değil rakamları da küçük bir uğraş ile yazabilirsiniz.

Q Klavye Veya Başka Bir Klavye Arapça Klavye’ye Nasıl Dönüştürülür?

1- Küçük küçük Harfleri Yazarak

  • Arapça harfleri elinizle küçük yapışkan kağıtlara yazın. Daha sonra klavye ayarlarınızdan dil tercihlerinde Arapça’yı seçiniz. Buradan Klavyenizi Arapça’ya çevirin.
    • Klavyenizi Arapça olarak ayarladıktan sonra Word, Not defteri gibi bir uygulamayı açın ve harf harf klavyenize basarak hangi harfin hangi harfe denk geldiğini bularak oraya Arapça harfi yapıştırın. Örn: Q harfine bastınız karşılık gelen harf “ض” bu. Bu harfide Q harfine yapıştırın. Bu şekilde tüm harfleri yapın.
  • Bu sayede klavyenizi hem Arapça hem de Q klavye olarak kullanabilirsiniz.

2- Arapça Harfleri Satın Alın

Küçük küçük yazamam diyorsanız internette anlattığım tarzda bir çok satış yapılıyor. Bunlardan satın alarak yine yukarıda anlattığım şekilde yaparsanız Arapça harfleri ve rakamları yapıştırıp klavyenizi Arapça olarak kullanabilirsiniz. İnternetten Arapça klavye etiketi olarak aratabilirsiniz.

3. Arapça Klavye Satın Alabilirsiniz.

Üçüncü bir seçenek olarak yine internetten veya yakınlarınızda ki bir teknoloji mağazasına bakarak Arapça klavye satın alarak bu işi halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir