“Apple Watch Adım Saymıyor” Sorunu Çözümü

Yürüyelim arkadaşlarrrr!!!

Apple Watch’unuz, adım takibi de dahil olmak üzere fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir sürü harika şey yapma yeteneğine sahiptir. Kullandığınız Apple Watch’unuz adım saymıyor mu? Bu gibi durumlar tabii ki bizleri sinir edebilir.

Apple Watch’un adım saymadığını düşünüyorsanız sizi birkaç önerimiz var lütfen adımları izleyin;

Bu aıdmlar, yalnızca Apple Watch 3 Apple Watch 4 serileri için geçerlidir.

 1. Saatinizin bileğinize sıkıca takılmış olduğunu kontrol edin. Tabii ki bu sıklık ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalı. Arada bir şey olsun.
 2. Apple,ın söylediğine göre egzersizler sırasında Apple Watch’u birazcık sıkmak gerekiyor. Otursun bileğinize. Boş boş sallanmasın. Egzersiz bittiğinde tekrar gevşetin. Sensörlerin verimli çalışması için saati tam olarak bileğinizin üzerine takmalısınız.
 3. Saatin ekranın açık olduğunda emin olun. Ekranı kapanmış bir Apple Watch arkaplanda uygulamaları doğru düzgün çalıştırmayabilir. iPhone kilidini açtıktan sonra Apple Watch kilidini açmanız eşleşmesini sağlar. Ve egzersiniz bitinceye kadar bu şekilde kalması önerilir.
 4. iPhone ve Apple Watch’unuzu yeniden başlatın. İkisi senkronize olduğundan dolayı ikisini de yeniden başlatmanız iyi olacaktır. Önce iPhone sonra Apple Watch’u yeniden başlatın. Sıra önemli!!!
 5. Bilek algılamanın açık olduğundan emin olun. Bilek algılaması açık olmadığında Apple Watch kilitlendiğinde adım sayma sorunlara neden olabilir.
 6. Konum servislerinin açık olduğundan emin olun. GPS sistemi adım saymanın temelini oluşturur.
 7. Aktivite uygulamasının doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun.
 8. iPhone’ununuzda Hareket Ayarlama ve Mesafe’nin açık olduğundan emin olun. Bunu açabilmek için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri(Açık olmalı) > Sistem Servisleri > Hareket Ayarlama ve Mesafe
 9. Sağlık uygulamasında Fitness takibinin açık olduğundan emin olun. Saatin verileri otomatik olarak Sağlık uygulamasında güncellenir. Bu yüzden takip kapalı ise koşu vb. faaliyetlerinizi algılamak işe yaramaz.
 10. Sağlık uygulamasının açık olduğundan emin olun. Sağlığı açmak için iPhone’dan Ayarlar > Gizlilik > Hareket ve Fitness > Sağlık açık konuma getirin.
 11. Apple Watch’da gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatın. Sadece sağlık uygulamasının açık olduğunda emin olun.
 12. Apple Watch ve iPhone’ununuzu tekrar eşleştirin.Watch uygulaması, iPhone’unuzdan eşleştirmeyi kaldırırken Apple Watch’unuzun otomatik olarak bir yedeğini oluşturur. Yeniden eşleştirirken, Apple Pay kartları ve şifreniz dışında verilerinizi geri yüklemek için kurulum sırasında Yedekten Geri Yükle’ye dokunun.
 13. Apple Watch’ınızı silin. Geçerli verilerin tümünü saatinizden silebilir ve yeni başlayabilirsiniz; bu, bir uygulama veya hatalı ayarda var olan bir sorunu çözebilir. Silmeniz demek tüm verilerin gideceği anlamına gelir.!!
 14. Apple Watch’ınızı silerken, içeriğiniz ve ayarlarınız dahil olmak üzere onunla ilişkili tüm verileri kaybedersiniz.
 15. Eğer tüm adımlar işe yaramadı ise Apple Destek sitesini ziyaret ederek destek talebinde bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir