Apple iTunes İndir

Apple tarafından geliştirilen iTunes, Apple cihazlarınızı ve Apple hesabınıza ait işlemleri bilgisayar üzerinden yapmanızı sağlayan bir masaüstü arayüzüdür. Aşağıda iTunes hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi sizin için anlattık.

Aşağıdaki link üzerinden Apple’ın kendi sitesinde iTunes’in en son sürümünü indirebilirsiniz, hem Mac hemde Windows indirme linkleri yer almaktadır. iTunes’i indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Sadece iTunes Store üzerinde film veya müzik satın almak isterseniz fiyatını ödemeniz gerekir.

iTunes Son Sürüm İndir

Windows Sistem Gereksinimleri

  • 1GHz saat hızına sahip intel veya Amd işlemci
  • 512MB RAM
  • 400MB depolama alanı
  • Windows 7  (64 bit)ve üzeri işletim sistemi
  • Genişbant internet bağlantısı

iTunes Nedir ? Ne işe Yarar ?

iTunes çok işlevli bir Apple masaüstü arayüzüdür. iTunes üzerinde Apple cihazlarınızı kontrol edebilir, yedekleyebilir, dosya atabilir veya mevcut dosyaları değiştirebilir veya iTunes store üzerinde satın alımlar yapabilirsiniz. iTunes ile neler yapabileceğinizi kısaca aşağıda anlattık. iTunes hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki linkte yer alan iTunes nedir yazımıza göz atabilirsiniz.

Müzikler

iTunesin en çok kullanım alanı aslında müzik. Bir çok kişi iTunes Store üzerinden şarkı satın almak yerine iTunes masaüstü arayüzünü kullanarak cihazınıza yüklemeyi tercih ediyor.

iTunes ile kolayca aygıtınıza müzik yükleyebilirsiniz. iPhone, iPad veya iPod fark etmez hangi Apple ürününü kullanıyorsanız kullanın, iTunes ile bu cihazlara müzik yükleyebilirsiniz. Eğer nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız iTunes müzik yükleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca iTunes ile cihazınızda yer alan müzikleri kontrol edebilir, silebilir veya bilgilerini değiştirebilirsiniz. Hatta iTunes ile resimler için albüm fotoğrafı dahi eklemeniz mümkün.

Yedekleme

Hem iCloud hemde bilgisayarınıza yedekleme yapabilmenizi sağlar. Bilgisayarınıza yüklediğiniz yedeklemeleri ihtiyacınız olduğunda geri cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bilgisayara yüklediğiniz bu yedeklerin şifrelenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece dosyalarınıza sizden başkası erişemez.

Yedeklemeleriniz Windows yedeklemelerine göre farklıdır. Mesela windows yedeklemelerinde filmlerinizi, resimlerinizi ve dosyalarınızı yedekleme klasörü içerinde bulabilir ve görüntüleyebilirken, iTunes ile yapılan yedeklemelerde görülmez. Ancak iTunes tarafından okunabilen bir dosya türüne sahiptir.

iTunes ile nasıl yedekleme yapılacağını bilmiyorsanız, iTunes yedekleme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eş Zamanla

Eğer hem Apple aygıtınızda olan dosyaları ve medyaları bilgisayarınızda saklamak hemde bilgisayar üzerinde görüntülemek istiyorsanız, iTunes bu konuda sizin için Eş Zamanlama özelliğini sunuyor. Bu özellik sayesinde aygıtınızda yer alan medyaları bilgisayarınıza aktarabiliyor ve bilgisayarınızda görüntüleyebiliyorsunuz.

Video Oynatıcı ve Müzik Çalar

iTunes aynı zamanda bir video oynatıcı ve müzik çalar özelliği de görmektedir. Hem iTunes üzerinde hemde aygıtınız üzerinde yer alan müzik, podcast veya filmleri iTunes üzerinde oynatabilirsiniz.

Hatta müzik çalarken üst barda yer alan iTunes işaretine tıklarsanız mini çalar moduna geçecektir. Bu modda dha minimalize bir kullanım sunar. Sadece müzik oynatma ile ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

iTunes Store

iTunes masaüstü arayüzünüz üzerinde kolaylıkla iTunes Store üzerinde gezinebilirsiniz. iTunes için özel olarak tasarlanan mağaza arayüzüyle aradığınız filme veya müziğe rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer Apple kimliğini girerseniz satın alma işlemlerinizi bilgisayarınız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir