Amazon Türkiye’ye Geliyor!

Yurt dışından yapılan alışverişe getirilen yasaklamalardan dolayı bir süredir farklı ülkeler üzerinden alışveriş yaptığımız Amazon yakın gelecekte Türkiye pazarına girebilmek için çalışmalara başladığını duyurdu.

Ankara’da yetkili makamlar ile görüşen Amazon yetkilileri bu isteklerini Türk idari makamlarına bildirmiş durumda. Nasıl faaliyet göstereceği konusunda henüz bir netlik söz konusu olmasa da firmanın ya kurulu bir şirket üzerinden faaliyet göstereceği ya da sıfırdan yeni bir şirket kuracağı düşünülüyor.

Firma sadece idari makamlar ile değil, ticari işlerini yürütebilmek adına bir takım özel sektör kuruluşları ile de görüşmelere başlamış durumda. Bu açıdan baktığımızda Amazonun niyetinin ciddi olduğunu söyleyebiliriz.

Şuan tarih olarak henüz bir bilgi verilmese de yakın bir gelecekte Amazon Türkiye’de faaliyete başlayacağı düşünülüyor. Özellikle 2017 yılında gümrüksüz alışverişlerin 30 euroya düşürülmesi Türkiye’den alışveriş yapan kullanıcılar için zor anlar yaşatmış, sadece yüksek fiyatlı ürünlerin alınamaması yönüyle değil kullanıcılar aynı zamanda 49 euro ve üzeri alışverişlerde sağlanan ücretsiz kargo avantajından yararlanamıyorlardı. Bu nedenle bir Türkiye’de ikamet eden Amazon kullanıcıları Almanya üzerinden alışverişlerini gerçekleştiriyordu.

Umarız amazon yakın zamanda faaliyete geçer ve kullanıcılar olarak artık hiçbir sınırlama olmaksızın rahat bir şekilde alışverişimizi gerçekleştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir