A Way Out İçin Yeni Bir Fragman Daha Yayınlandı!

Hazelight tarafından geliştirilen ve sıradışı bir oynanış mekaniğine sahip olan A Way Out için yeni bir fragman daha yayınlandı!

Bundan 15 sene önce arkadaşlarımla Atari’de Contra isimli bir oyun oynardık. O günleri hatırlayanınız var ise eğer şöyle hafiften bir anımsayacaktır. Çünkü Contra bir çok oyuncunun ilk oynadığı kooperatif oyunlardan biriydi. İşte tabi sonradan bu mekaniğe sahip oyunlar görmeye başladık.

Yine 2000’li yılların başında yaygınlaşan Half Life Co-op da bizi sürükleyen diğer bir kooperatif oyundu. Okul arkadaşlarımız ile takımlar halinde girer, uzaylılar ile mücadele ederdik.

İşte A Way Out, kooperatif oyun özlemi çekenler için, baştan sona bu mekanikler ile geliştirilmiş bir video oyunu! Oyunda yaptığınız her şey sadece sizi değil, takım arkadaşınızı da etkiliyor. Sizin bir hatanız yüzünden takım arkadaşınızın da başı belaya girebiliyor veya hiç bir şey olmazsa bile görev tıkanıyor.

İki arkadaş birlikte el ele vererek hapishaneden kaçmaya çalışıyorsunuz. Tabi bu süreç sadece hapishane içini değil, hapishaneden çıktıktan sonra polisleri atlatana kadar geçen bir evreyi konu alıyor. Evet belki çok zeki kaçış planları yapacak Micheallar yok, size kapıları sonuna kadar açık bırakacak güzel revir doktorları yok, ama olsun. Biz birbirimize yeteriz!

Bu arada oyunun çıkış tarihine gelirsek, kesin bir tarih verilmese de 2018 yılı içerisinde gerçekleşeceği söyleniyor. Bakalım, merakla bekliyoruz. Peki siz A Way Out hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir