2017 Yılının En İyi Telefon Modelleri!

Makrospot olarak geçtiğimiz yıl hangi akıllı telefonlar, benchmark testlerini alt üst etmiş, rekor üstüne rekor kırmış hepsini sizin için bir araya getirdik. Canavarımsı işlemcileri, yüksek ekran çözünürlükleri, daha yüksek kalitede fotoğraf çekmenizi sağlayan kameraları ve daha uzun batarya ömürleri ile işte karşınızda 2017 yılının en iyi akıllı telefonları.

1) Samsuns Galaxy Note 8

 • KAMERA
  12 MP
 • BATARYA
  3300 mAh
 • EKRAN
  6,4 inç
 • HAFIZA
  64 GB
 • OS
  Android 7.1
 • RAM
  6 GB

Bildiğiniz üzere bir önceki sene Samsung Note 7 krizi nedeniyle bir çok sıkıntılar çekti ve kullanıcılarından çok fazla şikayet aldı ve özellikle de rakipleri bu fırsatı çok iyi değerlendirerek, tabiri caiz ise Samsung’u yerden yere vurdu. Elbette Samsung boş durmadı ve bu başarısızlığını üstünü kat ve kat kapatacak yeni bir telefon ile 5 günün şafağında doğuda gözüktü.

İşte böylece yoğun bir tasarım ve geliştirme sürecinin ardından Galaxy Note 8 üretildi. Yüksek performansı, 12 MP kamerası, su geçirmeyen su geçirmeme özelliği (sonunda ), fonksiyonel bir ekran kalemi ve kablosuz şarz özelliği ile Android kullanıcılarından ve benchmark testlerinden yüksek derecede olumlu sonuçlar almayı başardı. Eğer daha teknik bilgileri merak ediyorsanız, sitemiz üzerinde yer alan Galaxy Note 8 özelliklerine bakabilirsiniz.

2) iPhone X

iphone x
 • KAMERA
  12 MP
 • BATARYA
  2716 mAh
 • EKRAN
  5.8 inç
 • HAFIZA
  64 GB
 • OS
  iOS 11
 • RAM
  3 GB

Söz konusu Apple olunca fazla söze gerek var mı bilmiyorum. Nicelikten önce niteliğe önem veren Apple, iPhone 8 ile hemen hemen aynı anda piyasaya sürdüğü “çentikli” modeli iPhone X ile yeni başarıya daha imza attı.

Batarya ömrü konusunda malesef yüzümüzü güldürmese de, yüz tanımlama sistemine sahip olan iPhone X ile hem telefon kilidinizi açabiliyor hemde mobl ödemelerinizi onaylayabiliyorsunuz. Bu açıdan iPhone X çok farklı bir yenilik ile karşımıza çıktı. Ayrıca Note 8 gibi kablosuz şarz olabilmesi ve önceki iPhone’ların aksine güzel bir OLED ekrana sahip olması kullanıcıların gözünde iPhone X’in değerini artırdı.

iPhone X hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde yer alan iPhone X yazımıza göz atabilirsiniz.

3) LG V30

Nasıl araba deyince akla almanlar geliyorsa, telefon deyince de aklımıza güney koreliler geliyor. Güney Kore’nin iki numaralı telefon üreticisi olan LG bu senede V30 ile rakiplerinden geri kalmıyor ve sağlam bir telefon ile karşımıza çıkıyor.

Ancak malesef samsungun gölgesinde kalan LG ülkemizde yeterince adını duyuramamış olsa da  V30 ile dünya genelinde kullanıcılarının olumlu yanıtlarını kazanmayı başardı.

4) Google Pixel 2

Yukarıda ki rakipleri gibi kablosuz şarz özelliği olmasa da Pixel 2 gelişmiş kamerasıyla instagram tutkunlarının tercih ettiği bir telefon olmayı başardı.

Özellikle ışık miktarı çok düşük ortamlarda bile tıpkı bir profesyonel kamera gibi fotoğraf çekebilen Pixel 2, malesef bu başarıyı batarya ömrü gibi konularda sürdüremiyor. Tabi rakipleri gibi Pixel 2 de su geçirmez ve yüksek performansa sahip.

5) OnePlus 5t

Malesef her seferinde yüksek özelliklere sahip yeni telefonlar üretse de bir türlü istenen satış sayısına ulaşamayan OnePlus, Daha 4 ayını yeni doldurmuş olan OnePlus 5’in üretimini durdurarak 5T ile karşımıza çıktı.

Diğer rakipleri ile benzer performanslara sahip olan 5T, özellikle Note 8 ve iPhone X ile kıyaslarsak oldukça hesaplı! Ancak malesef su direnci ve genişletilebilir hafıza gibi özelliklere sahip değil.

Peki siz 2017 yılında çıkış yapan telefon hakkında neler düşünüyorsunuz. Bu listede mutlaka olmalı dediğiniz bir telefon modeli var mı ?

Sizin için seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir